Eesti English Finnish

Varuosade tellimise küsimused ja vastused

 

Kuidas esitada originaal varuosade tellimust?
Tellimuse esitamiseks tuleb täita päringulehel asuv päringuvorm või saata vabasvormis e-mail: varuosad@motovaruosad.ee.
Päringuvormi saatmisel jälgi, et kõik vajalikud väljad oleksid täidetud. Vabas vormis päringu saatmisel märgi ära oma mootorratta või ATV mark, mudel ja aasta. Õige varuosa leidmisel sinu mootorrattale või ATV-le on alati abiks VIN kood, mille leiad sõiduki tehnilisest passist või selle raamilt.
Plastikdetailide värvikoodi leiad sadula all olevalt sildilt “COLOR CODE: …”, kuid piisab ka lihtsalt värvi kombinatsiooni kirjeldusest (näit:punane/must).

Kaua originaal varuosa vastuse saamine aega võtab?
Mootorratta ja ATV varuosakoodi ning hinna leidmine võtab aega tavaliselt 5-20 minutit. B-varuosade leidmine aga sõltub ATV või mootorratta margist ja mudelist ning päritavast varuosast. Kui teate ise originaal varuosa koodi, siis lisage see päringule juurde – kiirendab vastuse saamist. Vastuse saadan päringus antud e-mailile 1-2 tunniga või hiljemalt ühe tööpäeva jooksul.
PS! kontrolli alati oma e-maili aadress üle!
Vigaselt kirjutatud e-maili aadress puhul vastuse saamine ei ole garanteeritud.

Kuidas ma ise leian varuosakoodi?
Jaapani päritolu mootorrataste ja ATV-de (Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha) varuosadekoodid leiad www.cmsnl.com veebilehelt. Sellel lehel pakutavad varuosade hinnad on ilma käibemaksuta ning ei sisalda transpordi tasu.

Mis siis saab, kui ma ei tea või ei leia ise varuosakoodi?
Sellisel juhul vajan täpset detaili nimetust või kui seda ei tea, siis kirjeldust koos pildiga. Vastavalt teie poolt saadetud infole leian ise teie mootorratta või ATV varuosa diagrammi. Seejärel saadan varuosa joonispildi koos hinna ja eeldatava tarneajaga teie e-mailie. Vältimaks arusaamatusi on joonispildil detailid nummerdatud. Selline lähenemine aitab vältida arusaamatusi.

Kuidas toimub tasumine transpordi eest?
Minu poolt saadetud pakkumine teile sisaldab juba transpordi tasu Smartpostiga või tavalise postiga saatmist tellijani.Pakutud varuosa hind sisaldab käibemaksu 20%, mis tuleb tasuda soovitud varuosa eest ning sisaldab ka juba transpordi maksumust. Juhul kui soovid saada tellitud kaupa Cargobuss’i või ELS-ga lisandub transpordi tasu vastavalt teenusepakkuja hinnakirjale.

Kuidas tellimuse eest tasumine toimub?
Tasumine toimub panga ülekandega arve alusel. Saadan sinu e-mailile arve varuosade või lisade kohta mida, soovisid tellida. Arvel on kõik vajalikud rekvisiidid pangaülekande sooritamiseks. Arve tasumisel tellimus jõustub, selle mittetasumisel 7 päeva jooksul arve tühistatakse automaatselt ning tellimiseks tuleb sul uuesti kontakteeruda.

Kas varuosad on kohe laos olemas?
Can-Am, Honda, Kawasaki, Polaris, Suzuki ja Yamaha originaal varuosade saadavus selgub 1-3 tööpäeva jooksul. Kulu- või B-osad nagu filtrid, küünlad, piduriklotsid, pidurikettad, akud, tihendikomplektid, ketirattad, ketid, laagri komplektid ning krossi tsiklite plastikud on kohal 24-48h-ga (välja arvatud nädalavahetused ja riiklikud pühad).

Kaua kauba saabumine aega võtab?
Originaal osad tulevad Euroopa laost ning kaup jõuab Tallinnasse 7-14 tööpäevaga. Seda juhul kui kaup on Euroopa laos kohe saadaval. Juhul kui Euroopa laoseis on soovitud varuosale null, siis kulub tellimuse täitmiseks umbes 3 nädalat. Vanemate ja uute mootorrataste puhul võib tegemist tulla tehasetellimusega ning ooteaeg võib-olla 2-3 kuud. USA-st tellitavate varuosade tarneaeg on vähemalt 3 nädalat.

Kas on kiirtellimise võimalust?
Kiirtellimise võimalus on ainult Honda, Kawasaki, Suzuki ja Yamaha originaal varuosadele ning selleisel juhul lisandub transpordi tasu 35.- €. Kaup jõuab tellijani 48h jooksul (välja arvatud nädalavahetused ja riiklikud pühad). Sellist võimalust saab kasutada ainult detailidele, mis on Euroopa laos kohe saadaval ning tellimus on edastatud hiljemalt kell 12.00.

Millised on varuosade garantiid ja tagastuse võimalused?
Ainult uutele originaal varuosadele kehtib aastane garantii, seda juhul kui detail või varuosa on paigaldatud autoriseeritud esindus remonditöökoja poolt.
Garantii alla ei kuulu plastikdetailid ning loomuliku kulumisega kuluosad:
-kattekummid
-piduriklotsid
-puksid
-laagrid
-filtrid
-ketid ja veohammasrattad
-pirnid
-rihmad
Garantii alla ei kuulu ekspluatatsiooni käigus toodete normaalne kulumine (näiteks piduriklotside kulumine). Sama kehtib ka toodetele, mis on valesti paigaldatud, ning mida on puudulikult hooldatud või valesti kasutatud.
Garantii alla ei kuulu motospordis kasutatavate masinate detailid!
Originaalvaruosa garantiijuhtum tuleb kooskõlastada meiega enne detaili eemaldamist.
Tagastusele kuuluvad detailid ning varuosad, mis on saadetud valesti motovaruosad.ee eksimuse tõttu, või purunenud transpordil, tasub tagasi saatmise transpordi eest saatja. Varuosade tagstuseks tuleb eelnevalt saata vastava sisuline e-mail, milles tuleb ära märkida varuosakood ning põhjendus mittesobivusega. Varuosad ja detailid, mis on tellitud valesti tellija enda eksimuse tõttu ei kuulu tagastamisele (näit. telliti kaup 1997a mudelile kuid tegelikult vajati detaili 2007a masinale).
Pärast tellimuse kättesaamist on erakliendist ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul.

Kus te asute?
Mootorratta ja ATV varuosade tellimist ja saatmist kordineerin kodukontoris Tallinnas – aadressil ei asu füüsilist poodi!

B-varuosad, kulutarvikud ja lisaseadmed ?
B-varuosa või kuluosa on võimalik tellida juhul kui neid pakutakse sinu mootorrattale või ATV-le. Originaal varuosadega võrreldes on need soodsamad. Müüt, et B-osad on kehvemad kui originaal detailid ei vasta alati tõele, sest paljud mootorratta tehased kasutavad ise allhankena teiste tootjate detaile.

Isikuandmete töötlemine
Ostja annab veebipoes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega õiguse koguda ja töödelda ostja isikuandmeid (nimi, kontakttelefon, paki kättetoimetamise ja/või kodune aadress, e-postiaadess) ning edastada logistikapartneritele isikuandmeid kauba kohaletoimetamiseks.
Motovaruosad.net on õigus kasutada ostja kontaktandmeid reklaami ja muu informatsiooni edastamiseks ostjale.
Ostjal on igal ajal õigus keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik lepingust tuleneva nõude sissenõudmiseks või kauba kohaletoimetamiseks.